Kibice GKS Tychy znów przeleją krew w bardzo słusznej sprawie. GKS Tychy, Stowarzyszenie Tyski-Fan oraz Kibice Razem wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przeprowadzą akcję w bardzo szczytnym celu. Fani tyskiego klubu po raz kolejny oddadzą krew. Ostatnia akcja zakończyła się dużym sukcesem. Kibice GKS Tychy spisali się na medal.

- Przez dwa dni w autobusie krew oddało 127 osób. Najwięcej krwiodawców było w piątek, bo aż 89. Łącznie udało się zebrać prawie 50 litrów krwi.

Akcja będzie kontynuowana przed spotkaniem z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Dodatkowo każdy kto odwiedzi autobus do poboru krwi i postanowi ją oddać, dostanie nieodpłatne zaproszenie na sobotnie spotkanie, rozgrywane na Stadionie Miejskim Tychy, o godzinie 18:00

- Kolejna akcja ma związek z naszym ostatnim zwycięstwem nad Rakowem Częstochowa. Wygraliśmy wtedy na wyjeździe 8-1, dlatego teraz w nawiązaniu do tego wyniku, chcemy przelać właśnie 81 litrów krwi- mówi Krzysztof Trzosek, rzecznik prasowy spółki Tyski Sport.

- Kibicie GKS Tychy zawsze bardzo chętnie angażują się w tego typu akcje. Fani tyskiego klubu pokazują w ten sposób, że nie tylko potrafią dopingować nasz zespół, ale w razie potrzeby pomagają innym. Wielu z nich jest bowiem regularnymi krwiodawcami. Dodatkowo chcemy zachęcić inne osoby do oddawania krwi oraz podziękować tym, którzy regularnie to robią. Zaproszenie na mecz na pewno będzie miłym upominkiem- dodaje Krzysztof Trzosek, rzecznik prasowy spółki Tyski Sport.

Krew będzie można oddawać w następujących terminach:

13.04.2016(środa) autobus z poborem krwi będzie stał przed Domem Handlowym "Stokrotka"  („Azet”) w godz. 9.00-16.00
15.04.2016(piątek) autobus będzie stał przed Centrum Handlowym „Auchan”w godz. 9.00-16.30

- Zawsze miałem jakieś obawy, żeby oddać krew, ale skoro jest taka akcja, to musiałem wziąć w niej udział. Jestem kibicem GKS Tychy od małego, dlatego wspólnie z kolegami chciałem oddać krew. Fajne, jest to, że możemy pomóc,  a nawet uratować komuś życie. Krew jest na wagę złota, dlatego każda jej kropla jest niezwykle cenna- mówi Krzysztof, kibic GKS Tychy.

Nieodpłatne zaproszenie na najbliższe mecz będzie można wymienić na bilet w godzinach otwarcia kas na Stadionie Miejskim Tychy. Wystarczy tylko zabrać ze sobą dowód tożsamości.