W Oddziale Terenowym w Bytomiu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach krew oddawała grupa funkcjonariuszy Policji:

„Jesteśmy z Komisariatu Policji II w Bytomiu (ul. Chrzanowskiego) - Rewir dzielnicowych. Przyjechaliśmy całą grupą, żeby oddać krew.       Jest nas dzisiaj 11 osób z całej 13 osobowej grupy funkcjonariuszy. Dzisiaj mobilizacja w naszych szeregach. Jako funkcjonariusze niejednokrotnie ratujemy życie i zdrowie, ale również oddając krew możemy się przyczynić do służby drugiemu człowiekowi. Trzech dzielnicowych jest regularnymi dawcami krwi - namówili  oraz zmobilizowali resztę grupy. Nie będziemy oddawać krwi jednorazowo, ale w przyszłości ponowimy akcję”

Jarek: „7 minut relaksu w komfortowym fotelu, a jak wiele dobrego można zrobić!”

Darek: ”Oddaję krew od kilku lat. Oddałem już 6 litrów. Żona pierwsza zaczęła oddawać krew w naszej rodzinie i mnie namówiła, żona oddała już kilkanaście litrów. Początkowo oddawałem krew wyłącznie w Katowicach, teraz oddaję w różnych miejscach, głównie w Bytomiu. Chce zrobić coś dobrego. Fizycznie czuję się bardzo dobrze po oddawaniu krwi. Staram się oddawać ją regularnie, co 2 lub 3 miesiące”.

Wojtek: „Ja dzisiaj pierwszy raz oddaję krew. Od paru lat chciałem się zgłosić, jednak brakowało impulsu. W dniu dzisiejszym dowiedziałem się, że koledzy idą oddawać krew. To szczytna idea i również postanawiałem w tym uczestniczyć. Nigdy nie odczuwałem strachu przed oddawaniem krwi. Mama pracuje w służbie zdrowia i od zawsze jestem przyzwyczajony do widoku igieł”.